HAYVANLAR ALEMİ

Çocuklar, hayvanların ne kadarını tanıyorsunuz?
Hepsini mi?

 
Peki tanıdığınız hayvanların yaşamları hakkında neler biliyorsunuz? Nasıl doğup nasıl yaşıyorlar, kendilerini nasıl savunup, nasıl yiyecek buluyorlar?... "Pek bir şey bilmiyorum" dediğinizi tahmin etmek zor değil ama bu kitabı okudukça onlar hakkında çok ilginç bilgiler edineceksiniz. Allah'ın bu sevimli canlılarda yarattığı çeşit çeşit birbirinden mükemmel ve şaşırtıcı özellikleri göreceksiniz.

Bu kitapta bugüne kadar belki hiç görmediğiniz, hatta adını bile duymadığınız hayvanlarla, onların gizli ve sevimli dünyalarıyla da tanışacaksınız. Ve hepsini çok seveceksiniz. Hayvanların bazı şeyleri nasıl olup da yapabildiklerini hayretle okuyup, şaşıracaksınız. Dünyanın en hızlı koşucularından biri olan devekuşunu, en iyi atlayıcılarından olan kaplanı, keskin dişleriyle sincapları ve göz alıcı güzellikleri ile tavus kuşlarını hem de birbirinden güzel fotoğraflarıyla görüp tanıyacaksınız. Ama emin olun, bu canlılar öğreneceklerinizin yalnızca birkaçı... Dünyada sayamayacağınız kadar çok hayvan türü var.

Ne duruyorsunuz! Hadi hemen aşağıdaki filin üzerine tıklayın ve onu da yanınıza alarak canlılar aleminde gezinmeye başlayın.

Çocuklar Hiç Düşündünüz mü?- 2
Göklerdeki İhtişam

Hiç içinde yaşadığımız evrenin ne kadar büyük olduğunu
düşündünüz mü?


Peki gökyüzünde sürekli parıldayan yıldızlar, gecelerimizi aydınlatan ay, dünyamızı ısıtan güneş, bizi zararlı ışınlardan koruyan atmosfer, gezegenler, galaksiler ve diğer gök cisimleri hakkında neler biliyorsunuz?

Ya da ateş püskürten yanardağlar, yağmurların neden belli bir miktarda yeryüzüne düştüğü, rengarenk gök kuşağı ve mevsimlerin nasıl oluştuğu hakkında ne kadar bilginiz var?

Merak etmeyin, sonsuz büyüklükteki evren hakkında merak ettiğiniz bir çok konu bu kitapta sizler için anlatıldı. Okumaya başladıkça, şu ana kadar üzerinde çok detaylı düşünmediğiniz, oysa yaşamınız için çok gerekli olan bir çok konuyla karşılaşacaksınız.

Daha fazla beklemeyin ve aşağıda sizi uçsuz bucaksız göğe götürmek için bekleyen füzenin üzerine tıklayarak gezinitinize başlayın.

HAZIR MISINIZ!!!!

 

Çocuklar için Yaratılış Gerçeği Dizisi - 1

Küçük Dostlarımız
KARINCALARIN DÜNYASI

Çocuklar! Burak'ın karıncalarla paylaştığı dostluğa sizde ortak olmak ister misiniz?

Burak'ın karşı evlerinin bahçesinde kimsenin tanımadığı ama onun çok sevdiği minik bir arkadaşı vardır. Her gün okula gitmeden arkadaşını görmeyi ihmal etmeyen Burak, bu dostluktan çok büyük keyif alır. Çünkü onun minik dostu belki de  kimsenin olmadığı kadar akıllı, ayrıca çok da çalışkandır. Tüm işlerini büyük bir disiplin içinde yapar.  Burak gibi okula gitmiyor olsa da, kendi yaşantısı için gerekli olan bir çok şeyi hiç hatasız başarır.

Burak'ın bu minik dostu hepinizin çok yakından tanıdığı, çoğu zaman yuvalarına elinizle yiyeceklerini taşıdığınız karıncalardan başkası değildir. 

Bugüne kadar karıncaların ne kadar büyük hünerlere sahip olduğunu ve ne kadar akılcı davranışlar gösterdiklerini hiç duymamış olabilirsiniz. Hatta bazılarınız onları, pek bir şey yapmadan bütün gün oradan oraya dolaşan böcekler olarak görüyor olabilir. Oysa karıncaların kendilerine özel bir yaşantıları ve son derece şaşırtıcı özellikleri vardır.

Kitabımızın kahramanı Burak karıncaların dünyası ile ilgili öğrendiği herşeyi minik arkadaşı ile birlikte size anlatmak için sabırsızlanıyor, eğer siz de bu küçük canlıların dünyasında kısa bir gezinti yapmak istiyorsanız aşağıdaki karınca sizi götürmek için bekliyor.


 
 

Çocuklar için Yaratılış Gerçeği Dizisi - 2

Kusursuz Petekler İnşa Eden Balarıları

Burak bu kez de sizin için balarıları ile tanıştı ve merak ettiğiniz herşeyi sizin için öğrendi.

Hepinizin televizyonlardan, çizgi filmlerden ya da gerçek hayattan tanıdığınız baları hakkında bilmediğiniz o kadar çok şey var ki...

Oysa Burak geçenlerde anne ve babasıyla gittiği Belgrad Ormanı'nda birden bir balarasıyla karşılaştı. Önce kendisini sokacağını sanarak korktuysa da kısa zamanda aslında arının kendisiyle arkadaşlık etmek için yanına geldiğini anladı ve aralarında güzel bir arkadaşlık başladı. O gün Burak yeni küçük dostundan onların yaşamları hakkında çok ilginç şeyler öğrendi. Daha sonra eline bir ansiklobedi aldı ve sizler için bu küçük canlıları daha fazla inceledi. Şimdi onların kendi aralarında nasıl bir iş bölümü ve görev dağılımı yaptıklarını, kusursuz altıgen petekleri nasıl inşa ettiklerin, kovanlarını temizleme yöntemlerini, yarım kilo bal üretmek için kaç tane çiçek dolaşmaları gerektiğini anlatmak için sabırsızlanıyor.

Eğer sizde Burak'ın balarısıyla yaptığı dostluğu okumak ve bu mucizevi canlılar hakkında ilginç bilgileri öğrenmek istiyorsanız aşağıdaki arının üzerine tıklayın.

 

Çocuklar için Yaratılış Gerçeği Dizisi - 3

Becerikli Baraj İnşaatçıları KUNDUZLAR

Siz Emre ve arkadaşlarıyla tanışıyor muydunuz?

Emre, spor yapmaktan, kitap okumaktan ve özellikle hayvanlarla ilgilenmekten çok hoşlanan arkadaşınız. Her sene bahar aylarında ailesiyle birlikte kampa gider ve burada birbirinden ilginç olaylarla karşılaşır.


Kimi zaman çok değişik insanlarla tanışıp dost olur, kimi zaman da çok ilginç canlılar hakkında bilgi sahibi olur. Kamp zamanı yaklaştıkça Emre'nin heyecanı artar, çünkü onu ne gibi sürprizlerin ne tür maceraların beklediğini bilmemektedir.

Sizde bu süprizleri merak ediyor musunuz? O zaman Bay Kunduz sizi yeni maceraya götürmek için aşağıda bekliyor.