17 C
Bursa
17 Haziran 2024 Pazartesi
spot_img
Ana Sayfaİslam GündemiEy Gazzeli Kardeşim! Allah'ın Yardımı Yakındır

Ey Gazzeli Kardeşim! Allah’ın Yardımı Yakındır

Bugün 8 Aralık 2023. İsrail’in Gazze kıyımı başlayalı iki ayı geçmiş. Zalim Yahudiler Gazzelileri hunharca öldürüyor. Sokaklar ceset dolu. İnsanlar yıkılan binaların altından el, ayak, bacak topluyor. Artık üzüntüden tükendik. Biz bunları görmeye dayanamazken Filistinliler nasıl dayanıyor?

İsrail senelerdir bir bir öldürdüğü Filistinlileri artık topyekun öldürüyor. Instagram sayfaları kan ve gözyaşı videolarıyla dolu. Müslüman Gazze halkı şehadet getiriyor; ellerini açıp: “Ya Rabbi senden başka kimsemiz yok!” diyor. Gerçekten de kimseleri yok. Hiç kimse onlara yardım etmiyor; Gazze kendi yarasını kendisi sarıyor. Dünya devletleri ‘yardım’ lafını sadece bir kelime olarak dillerinde evirip çeviriyor. Gazze ölüyor, Gazze can çekişiyor; ‘Birleşmiş Milletler’ adı sadece bir sözden ibaretmiş! O milletler İsrail’e silah ve mühimmat desteği yapıyor. İçlerinden birkaç cılız ses Gazze’ye insanlık suçu işlendiğini söylese de   kale alan yok!

Bir hadis i şerifte sevgili Peygamberimiz şöyle buyuruyor: “Ümmetimi öldürecek kavgalardan, helak edecek düşmandan korkmuyorum. Fakat sapık devlet başkanlarının getirecekleri felaketlerden korkuyorum. Zira ona itaat etmiş olsalar fitneye maruz kalırlar, karşı gelirlerse onlar ümmetimi katlederler.” (Camiu’s-sağir.c.1,hds:467)

Ahalisi Müslüman olan Gazzeliler çocuk, kadın denilmeden bomba ve silahlarla katledilirken İslam ülkelerinin liderlerinden ses çıkmıyor. Acaba bu liderler Peygamber Efendimizin bahsettiği liderlerden mi diye düşünmeden edemiyorum.

Dualarım çığlıklarım yetersiz gibi. Kur’an-i Kerim’de bahsedilen ayete bakıyorum, “Allah’ın yardımı ne zaman?” Ben hiç böyle bir katliam görmedim. Ben hiç bu kadar acımasız insanı bir arada görmedim. Firavunlar Nemrutlar bu devirde de var. Hani o erkek bebeleri öldüren Firavun var ya, Netanyahu ve adamları da tıpkı onun gibi merhametsiz.

Ah Gazzeli Müslüman kardeşim, yüzün ne kadar masum! Ah Gazzeli çocuk, ne kadar güzelsin sen! Gazzeli bacım, ne kadar naifsin sen! Her haliniz İslam, her davranışınız edep! Allah sizden razı olsun. Allah’ın yardımı ne zaman diyoruz ya hep birlikte. Rabbimiz kendisi cevap veriyor bu soruya Kur’an’da. Şöyle: “Allah’ın yardımı yakındır…” (Bakara Suresi, 214. Ayet)

YAZARIN DİĞER MAKALELERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
4,338TakipçilerTakip Et
- Reklam -spot_img

Yeni İçerikler

Son Yorumlar

Saniye yorumladı Hamas’ın Neferleri
Nimet yorumladı Hamas’ın Neferleri
gülten yorumladı Hamas’ın Neferleri
Altun yorumladı Vadedilen Cehennem
Lamia yorumladı Sahabe Hanımlar