25 C
Bursa
17 Haziran 2024 Pazartesi
spot_img
Ana Sayfaİslamİslam’la Var Olacağımızı Bilmeliyiz

İslam’la Var Olacağımızı Bilmeliyiz

İhmal edilmiş insanı ve toplumu sadece İslam ihmal etmez ve terk etmez, insanın yarınına dair güzel ne varsa İslam’da vardır, başka yerde aramaya gerekte yoktur. Hayatı yeniden keşif etmek için tek rehber İslam’dır, insanı temsil ederek düşünme biçimini insana sunan da İslam’dır, başka yerde aramaya gerek yoktur. Toplumsal ilişkileri merhametin pınarında yıkayıp insana sunarak hayatın, var oluşun altını çizerek bize sunan da İslam’dır, başka yerde aramaya gerek yoktur.

İnsanın ruhunu dinlendiren huzura erdiren bir tek İslam’dır, bunu başka yerde aramaya gerek yoktur. İslam’la bakış açışı değişerek genişler, bu genişliğe cümle âlem sığarken, haddini bilmezler buna sığmaz, İslam’ın geniş yelpazesine yayılmış onca anlatıyı da duyamazlar. İslam’la çok yoğun hissedilen merhamet, onlarda olmadığında, nefretin değirmeninde un ufak olarak ezilirler… Toplumun refahı için kapılar açan İslam’ın çiçek bahçelerinde, kalıcı etkiler bırakan güllerin kokusuyla kokulanarak ana zamana damga vurmamız için bize görevler verirken, kendimizi bu farklılıkla görünür kılmak için İslam’dan alınan nurla, imanla ışıldayarak karanlıkları aydınlatmamızı ister.

Hayatım boyunca tek bir cümle aradım ve buna inandım, bu cümle de “İslam”dı. insan hayatı boyunca bir şeyleri arar durur, aramak, bulmak görevimizdir. Bulursak aradığımız yani İslam’ı bir ömür dünyada ve ahirette mutlu oluruz, bulamazsak da karanlıkta kalır kayboluruz. Biliyorum, sizler de benim gibi düşünüyor ve arıyorsunuzdur, bulmanız dileğimle. Bunca kelam tek bir cümleyi bulmak ve onunla yaşamak içindir bu dünyada, insan aradığı kelamı bulamazsa, nasıl yaşar ve nasıl var olduğunu bilir ki?

Bir adım önde yürümek için İslam’la var olacağımızı bilmeliyiz, ayağımıza taktıkları prangaları parçalamalıyız, yoksa sabahımız aydınlık olmayacak ve tarih de bizi asla af etmeyecek vesselam.

Filistin’de gezerken zalimin kansızı,
Yüreğimi parçalar kardeşimdeki sızı,
Rabbim sen nasip et olanı anlamımızı,
İslam gönlümüzde yıkalım o kansızı.

Önceki İçerik
Sonraki İçerik
YAZARIN DİĞER MAKALELERİ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

SOSYAL MEDYA

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
4,338TakipçilerTakip Et
- Reklam -spot_img

Yeni İçerikler

Son Yorumlar

Saniye yorumladı Hamas’ın Neferleri
Nimet yorumladı Hamas’ın Neferleri
gülten yorumladı Hamas’ın Neferleri
Altun yorumladı Vadedilen Cehennem
Lamia yorumladı Sahabe Hanımlar